Krivkomer - Curvimeter

Kód: 4820184121140
Značka: UGEARS
18 € 15 € bez DPH
Na sklade (2 ks)
Môžeme doručiť do:
21.10.2024
Možnosti doručenia

Zostavte ho a zistite, ako funguje Krivkomer.

5

Detailné informácie

Overená firma
Overená firma
sme tu s vami už 8 rokov
Garantujeme dostupnosť
Garantujeme
dostupnosť tovaru
Sme tu pre vás
Sme tu pre vás
7 dní v týždni
Objednávky expedujeme
Objednávky expedujeme
do 24 hodín
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 50 eur
Darček k objednávke
Darček k objednávke
pri objednávke nad 70 eur

Podrobný popis

Zostavte ho a zistite, ako funguje Curvimeter

Súčasťou stavebnice je QR-kód k študijnej príručke o mechanizme, princípe jeho fungovania, hlavných charakteristikách a vzorkách. Obsahuje tiež zaujímavé úlohy.
Ponorte sa do rozšírenej reality a pozrite sa, ako funguje Curvimeter. Interagujte s modelom prostredníctvom špeciálnej aplikácie AR od spoločnosti Ugears.

Zistite viac o konštrukcii krivkomera a jeho fungovaní
Krivkomer - alebo popisometer - je zariadenie, ktoré meria dĺžku zakrivených čiar a pomáha vypočítať vzdialenosť medzi bodmi na mape presnejšie ako pravítko alebo kompas.

Mechanizmus má meracie koliesko, hodinový ciferník a ručičku. Keď sa koliesko pohybuje pozdĺž čiary na mape, ktorú potrebujete zmerať, ručička sa pohybuje po hodinovom ciferníku označenom meracími jednotkami - centimetre, palcami a pod. Všetko, čo musíte nakoniec urobiť, je skontrolovať mierku mapy a vynásobiť svoje údaje menovateľom v mierke.

Na krivkomer sa môžete spoľahnúť pri plánovaní túry s priateľmi alebo rodinného výletu – pomôže vám určiť vzdialenosť, ktorú by ste prešli, aby ste sa dostali do cieľa. Zariadenie je užitočné najmä vtedy, keď nemáte prístup k žiadnym elektronickým pomôckam ani k internetu.

Kto a kedy vynašiel krivkomer
Neexistujú žiadne overené informácie o skutočnom vynálezcovi krivkomera. Niektoré zdroje uvádzajú, že zásluha na jeho vynáleze patrí rímskemu inžinierovi Virtuviovi, ktorý opisuje veľmi podobné zariadenie okolo roku 23 pnl. Iné sa odkazujú na čínskeho učenca Zhang Hénga. Ruské zdroje naznačujú, že krivkomer mohol vynájsť polyhistor Michail Lomonosov, ktorý ho pravdepodobne spočiatku nazýval „krivimeter“. Celkovo však oficiálny prvý patent na krivkomer patrí anglickému inžinierovi Edwardovi Russellovi Morrisovi, ktorý v roku 1873 zaregistroval "nové zariadenie na meranie vzdialeností".

Použitie
Krivkomer sa používa na meranie dĺžky zakrivených čiar na topografických mapách, mapách, schémach a plánoch. Je to bežný nástroj pre tvorcov máp, turistov a cestné služby.

Dodatočné parametre

Kategória: Technika
Hmotnosť: 0.2 kg
Doporučený vek: pre deti od 14 rokov
Vhodné pre: pre chlapcov
Rozmery balenia: 20.5*18.8*6.3 cm
Rozmery zloženého modelu: 11.5*10.3*5.7 cm
Čas potrebný na zostavenie: 1-2 hodiny
Počet dielov: 109
Jazyk návodu: Obrázkový

Křivkoměr - Curvimeter

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad a techka s.r.o.